15
10
2017

Jsme vážně unikát?

Od Bára 0

Otázka je prostá… co je na CHOTT Movement unikátního?

Myslíme si, že jsou to rovnou dvě věci: kombinace služeb a jejich úroveň.

Běžnou praxí při bolestech s pohybovým aparátem je vyhledání pomoci na ortopedii či fyzioterapii. Zhubnout a zlepšit fyzičku se chodí do fitka za trenérem a nejčastější skupinovou rehabilitací je pilates či joga. Netvrdíme, že je to špatně, jen nám přišlo škoda, že na každém místě dostane zcela jiné informace. Ortoped a fyzioterapeut spolu jen málo kdy najdou společnou řeč, ale vaše nadšení z osobního trenéra nesdílí ani jeden. A ten po vás zase chce úplně jiné nastavení těla než učitelka jogy. Vybrat si je těžké.

My vycházíme z prostého základu, kterým je přirozené nastavení těla a tedy fyzická rovnováha. Snažíme se své klienty co nejvíce přiblížit ideálnímu nastavení, ale respektujeme jejich idividualitu a schopnost ideálu dosáhnout. V cestě za optimálním fungováním stojí zpravidla dva typy překážek. Jednak jsou to blokády či svalové spasmy, které odstraňujeme při rehabilitaci, jednak špatné pohybové návyky, tvz. pohybové vzory. Ty už je třeba člověka přeučit. Specificky se tak cílí na tonus svalových skupin a řetězců, na mobilitu kloubů a na vhodné svalové souhry. To vše vyžaduje delší spolupráci a vedení, proto nabízíme osobní i skupinové lekce.

Ať už tedy rehabilitace, diagnostika, osobní či kolektivní tréninky… všude stavíme na stejném principu, jedno neodporuje druhému.

autor: Bára

Komentářů
0

Odpověď